Бојић отворио симпозијум Новине у кардиоваскуларној хирургији на Институту „Дедиње“

Foto: TANJUG/JADRANKA ILIĆ

Подели:

Директор Института за кардиоваскуларне болести „Дедиње“ Милован Бојић отворио је данас на том Институту симпозијум „Новине у кардиоваскуларној медицини“ на ком су поред српских лекара, учешће узели и чланови делегације из Русије коју предводи генерални директор Националног медицинског истраживачког центра за кардиологију „Јевгениј Иванович Чазов“ у Москви Сергеј Анатољевич Бајцов.

Бојић је приликом свечаног отварања симпозијума истакао да је руска медицина једна од најбољих на свету, као и да ће запослени на Институту „Дедиње“ имати прилику да стекну нова знања од руских лекара.
На Симпозијуму ће, поред лекара Института „Дедиње“, говорити и чланови делегације из Русије, коју предводи академик генерални директор Националног медицинског истраживачког центра за кардиологију „Јевгениј Иванович Чазов“ у Москви Сергеј Анатољевич Бајцов и први заменик генералног директора овог Центра Филип Николајевич Палев који су у посети Институту.

Током стручног програма биће одржана предавање Сергеја Анатољевича Бајцова с темом „Да ли знамо и чинимо ли све за лечење акутног синдрома“, док ће о искуству у имплементацији даљинског наџора артеријског притиска говорити Филип Николајевич Палев.

Лекари Института „Дедиње“ ће, овом приликом, говорити о савременим приступима аблацији атријалне фибрилације, тренутном стању и перспективи развоја лечења структурних болести срца, прошлости, садашњости и будућности роботске хирургије.
tanjug.rs