Одигран је уводни меч другог дана прве рунде осмине финала елитног такмичења
Бајер из Леверкузена и Арсенал одиграли су нерешено 1:1 у првом сусрету четвртфинала Лиге шампиона, остављајући одлуку о путнику у полуфинале за реванш који се игра у Лондону за шест дана. „Фармацеути“ су били надомак велике победе пред домаћом публиком, али су у самом финишу испустили предност након спорне судијске одлуке.
Прво полувреме протекло је у тврдој игри без много ризика. Већ у другом минуту капитен домаћих Роберт Андрих зарадио је јавну опомену, што је наговестило борбу на средини терена. Најближи поготку био је Арсенал у 19. минуту, када је брза акција преко Саке и Тимбера завршила ударцем Мартинелија који је уздрмао оквир гола.
Узбуђења су кулминирала у наставку. Одмах по повратку са одмора, голман Арсенала Раја морао је да интервенише након покушаја Теријеа главом. Ипак, убрзо након тога, Бајер је стигао до вођства. Грималдо је извео прецизан корнер, а Роберт Андрих се најбоље снашао на другој стативи и затресао мрежу за 1:0.
Лондонски тим је у наставку притискао тражећи изједначење. Након шансе Тимбера, кључни тренутак догодио се у самом смирају утакмице.
tanjug.rs