Министарка за бригу о породици и демографију Јелена Жарић Ковачевић разговарала је данас на маргинама 70. заседања Комисије Уједињених нација за статус жена са председавајућом Државног комитета за питања породице, жена и деце Републике Азербејџан Бахар Мурадовом о наставку и унапређењу сарадње у областима подршке породицама и деци, као и у области демографске политике.
Саговорнице су истакле да су односи две земље изузетно добри и да их карактеришу братска сарадња и снажно међусобно разумевање, засновано на заједничком опредељењу за очување националних идентитета, традиционалних вредности и значаја породице као темеља друштва, саопштило је министарство за бригу о породици и демографију.

Како је истакнуто, током разговора размењена су искуства у спровођењу популационих политика и о актуелним законским решењима у области заштите породице, жена и деце.
Састанак представља наставак успешне сарадње започете ранијим сусретима, пре свега у Бакуу током међународне конференције „SocGov 2025: Вештачка интелигенција за човечанство и трансформацију“, као и учешћа Мурадове на конференцији „Србија, наша породица – Демографски развој кључно питање Србије“ у Београду, у оквиру панела који је био посвећен упоредним политикама и искуствима у пронаталитетним мерама.

Једна од тема састанка била је и потписивање Меморандума о сарадњи, о чему су разговори започети током ранијих сусрета, а изражено је уверење да би прве заједничке активности могле бити реализоване већ током ове године.
tanjug.rs