Кулић: Пијачарство први пут у стратешком плану

Foto: Niš TV

Подели:

Нишка „Тржница“ најављује амбициозне планове за наредни период, а међу најважнијим новинама издваја се чињеница да је пијачарство по први пут уврштено у стратешки план Министарства привреде и Министарства пољопривреде.

Како истиче саговорник Ниш ТВ, в. д. директора ЈКП „Тржница“ Драгољуб Кулић, овај корак отвара простор за озбиљнији развој пијаца, нове пројекте и унапређење услова за закупце и купце.

Након периода интензивног чишћења и уређења пијаца, у ЈКП „Тржница“ кажу да сада следи нова фаза развоја, са циљем да нишке пијаце буду уређеније, модерније и функционалније.Кулић наводи да су планови овог предузећа веома амбициозни и да се већ ради на осмишљавању пројеката који би требало да допринесу модернизацији пијачне инфраструктуре и стварању бољих услова за пословање закупаца.

Он посебно наглашава значај сарадње са Удружењем пијацара Србије, али и чињеницу да је област пијачарства коначно препозната и на стратешком нивоу. То би, додаје Кулић, према очекивањима, могло да донесе додатну подршку и подстрек за развој овог сектора, који има важну улогу у снабдевању грађана и промоцији домаће производње.

– Један од праваца развоја биће и наставак организације ноћних маркета, који постају све атрактивнији међу Нишлијама. Наредни ноћни маркет требало да буде одржан на Пантелејској пијаци, док се тачан термин још усаглашава са излагачима, како би манифестација била што посећенија и са што већим бројем учесника, додао је Кулић.

У наредном периоду акценат ће, поручује он, бити на даљем развоју пијачне инфраструктуре, али и на промоцији домаћих, нишких производа. Уз нове пројекте и наставак већ успешних манифестација, очекује се да пијаце у Нишу постану још привлачније и функционалније, како за продавце, тако и за купце.

 

Бранка Ранђеловић,  nistv.rs