Зоран Гајић: За програм стипендија за младе спортисте издвојен рекордни 731 милион динара

Foto: TANJUG/MILOŠ MILIVOJEVIĆ

Подели:

Министар спорта Зоран Гајић рекао је данас поводом потписивања уговора са младим и перспективним спортистима да је држава Србија издвојила рекордни 731 милион динара за стипендије и тако показала да наставља политику огромних улагања у спорт.

На данашњој свечаности у „Палати Србија“ стипендијске уговоре потписало је 425 спортиста аматера из 50 националних гранских савеза на основу резултата остварених у 2025. години.

Догађај је почео извођењем химне Србије коју је отпевао дечји хор „Чаролија“.

Министар Гајић се први обратио спортистима и гостима и нагласио да су данашњим потписивањем уговора о стипендијама Влада Србије и Министарство спорта наставили политику огромних улагања у младе спортисте.

– Ово је важан дан за српски спорт. Потписивањем стипендија показујемо колико држава Србија стоји уз младе спортисте и помаже им у каријери. За програм стипендија издвојено је 731 милион динара, што је највеће улагање у стипендије у историји. Овакав однос државе према спорту је доказ континуиране политике председника Александра Вучића који је препознао спорт као један од приоритета државе. Дугујемо велику захвалност и Влади Србије која је финансијски подржала наше министарство и омогућила да улажемо у развој младих спортиста, рекао је Гајић.

Боксерка Сара Ћирковић се захвалила Влади Србије и министарству спорта на континуираној помоћи младим спортистима и истакла да је та подршка изузетно значајна.

Параатлетичар Немања Матијашевић је рекао да спортистима много значи што држава Србија и Министарство спорта стоје уз њих и тако им омогућавају боље услове за рад и развој.

Премијер Србије Ђуро Мацут рекао је да му је изузетно задовољство што је присуствовао свечаности.

– Улагање у спорт значи и улагање у будућност Србије. Наши спортисти су наши најбољи амбасадори. Зато је обавеза Владе Србије да им омогући најбоље могуће услове за рад и развој. Наставићемо да улажемо у спорт. Честитам свима који су добили стипендије и желим вам што више успеха, рекао је Мацут.

Председник Владе је нагласио да српски спортисти радом, дисциплином, одрицањем и успесима на најбољи начин представљају Србију широм света, доприносећи угледу и међународној афирмацији наше земље.

Према Мацутовим речима, Србија осваја медаље на највећим међународним такмичењима, како у свету тако и на такмичењима која се организују у нашој земљи, и зато је обавеза државе да спортистима обезбеди услове за напредак и буде ослонац на путу ка новим успесима и победама.

Председник Владе нагласио је да ће Влада Републике Србије наставити да улаже у спорт, спортску инфраструктуру и младе таленте, јер су спорт, фер-плеј, тимски дух и здраве вредности важан темељ успешног и снажног друштва. Мацут је на крају честитао свим спортистима који су добили стипендије и пожелео им много успеха у даљој спортској каријери.

Свечаности су присуствовали и председник Олимпијског комитета Србије Дејан Томашевић, председник Рукометног савеза Србије Божо Ђурковић, председник Ватерполо савеза Србије Слободан Соро, председник Спортског савеза Србије Дамир Штефанек и други.

 

tanjug.rs