Нишка публика ће бити у прилици да до 14. јуна у Дому Војске у Нишу посети изложбу „150 година Генералштаба – Век и по у служби отаџбине“, аутора Уроша Миливојевића, кустоса Војног музеја.

Изложба је посвећена богатој традицији Генералштаба Војске Србије, који је као Главни ђенералштаб Српске војске формиран 5. фебруара 1876. године, указом кнеза Милана II Обреновића IV.

Посетиоци ће моћи да кроз бројне експонате и архивску грађу упознају историјски развој Генералштаба, као и личности које су се налазиле на челу ове институције од њеног оснивања до данас.

На изложби су представљене фотографије свих начелника Генералштаба, оригиналне фотографије, униформе, шајкаче, књиге, лична документа, наредбе, лично наоружање, сабље и други вредни предмети из војне историје Србије.


snagajuga.rs