Нишлије до 14. јуна могу посетити вредну изложбу о историји српског Генералштаба

Foto: Vojska Srbije

Подели:

Нишка публика ће бити у прилици да до 14. јуна у Дому Војске у Нишу посети изложбу „150 година Генералштаба – Век и по у служби отаџбине“, аутора Уроша Миливојевића, кустоса Војног музеја.

Foto: snagajuga.rs

Изложба је посвећена богатој традицији Генералштаба Војске Србије, који је као Главни ђенералштаб Српске војске формиран 5. фебруара 1876. године, указом кнеза Милана II Обреновића IV.

Foto: snagajuga.rs

Посетиоци ће моћи да кроз бројне експонате и архивску грађу упознају историјски развој Генералштаба, као и личности које су се налазиле на челу ове институције од њеног оснивања до данас.

Foto: snagajuga.rs

На изложби су представљене фотографије свих начелника Генералштаба, оригиналне фотографије, униформе, шајкаче, књиге, лична документа, наредбе, лично наоружање, сабље и други вредни предмети из војне историје Србије.

Foto: snagajuga.rs
Foto: snagajuga.rs

snagajuga.rs