(ФОТО) Градоначелник Ниша Драгослав Павловић: Жртве припадника 211. оклопне бригаде не смеју никада бити заборављене

Подели:

У Малој сали Дома Војске у Нишу данас је одржана промоција Монографије 211. оклопне бригаде, поводом обележавања 80 година од формирања ове војне јединице.

Догађају су присуствовали бројни ветерани, официри, чланови удружења и гости, а присутнима се обратио и градоначелник Ниша Драгослав Павловић, који је истакао значај неговања културе сећања и очувања традиције јединица које су оставиле дубок траг у историји града и државе.

Градоначелник Ниша Драгослав Павловић подсетио је да је 211. оклопна бригада расформирана 2007. године, али да њена традиција живи кроз данашњу Трећу бригаду Копнене војске Србије.

– Данас обележавамо 80 година од формирања бригаде која је настала још 1946. године и која је једна од најстаријих бригада формираних на простору бивше Југославије. Њени припадници херојски су се борили на многим ратиштима, а посебно током 1998. и 1999. године, рекао је Павловић.

Он је нагласио да жртве припадника бригаде не смеју бити заборављене.

– Чињеница да је бригада имала 11 погинулих бораца говори о њиховом херојству и о томе да су увек били на бранику отаџбине. Култура сећања на све који су дали живот за слободу мора да се негује и зато смо данас овде да им одамо поштовање, казао је градоначелник Ниша.

Foto: snagajuga.rs

Павловић је додао да су оваква окупљања важна како би се сачувала традиција и пренела будућим генерацијама.

– Данас су се поново окупили људи који су били део ове бригаде, да размене искуства и сачувају успомену на њене херојске дане. На тај начин будућим генерацијама остављамо сећање на подвиге њихових предака и учимо их колико је важна одбрана слободе своје отаџбине, поручио је Павловић.

 

snagajuga.rs