Прошлог викенда у Нишу је одржан Међународни пливачки митинг ”XXIII Трофеј цара Константина” на коме је учествовало седам такмичара ПК “Свети Сава” из Пирота.
У конкуренцији пионира учествовали су Тара Видановић краул и прсно 50м, Анђелика Ђокић краул 50м, Златковић Лазар краул 50м, док је сениорској конкуренцији учествовао Димитрије Димитров на 50 м делфин.
Посебно запажен успех остварили су такмичари у мастерс категорији, где су освојене и медаље. Марко Влајковић освојио је прво место, Драган Цветковић друго место, док је Филип Игић заузео друго место.
Из клуба истичу да су задовољни наступима најмлађих такмичара, који су остварили лична побољшања резултата, а за већину њих ово је било прво такмичење.
“Поносни смо на њихове наступе и напредак. Ово је важан корак у њиховом даљем развоју и верујемо да је пред њима лепа пливачка будућност”, поручују из ПК “Свети Сава”.
pirotskevesti.rs