Женска одбојкашка репрезентација Србије победила је данас селекцију Тајланда резултатом 3:0, по сетовима 26:24, 25:22, 25:19 у првој утакмици групе Ц прве седмице Лиге нација, која се игра у кинеском Нанђингу.
Меч је трајао 81 минут. Најефикаснија у селекцији Србије била је Александра Узелац са 17 поена, док је Ања Зубић додала 13.
У репрезентацији Тајланда најбоље су биле Папачаја Фонтам, Сасипапорн Јантависут и Пимпичаја Кокрам, које су забележиле по седам поена.
Одбојкашице Србије ће наредни меч у Нанђингу одиграти у петак од 13.30 часова против Пољске.
Српске одбојкашице потом очекују дуели против Кине (субота, 13.30) и Белгије (недеља, 9.00).
По завршетку турнира у Кини одбојкашице Србије ће отпутовати на Филипине где ће бити одиграна друга седмица Лиге нација.
tanjug.rs