Током протеклог викенда одржано је Међународно такмичење у адаптивном пливању у Софији, на коме су учествовали пливачи са инвалидитетом из Бугарске, Србије и Северне Македоније. Пливачки клуб особа са инвалидитетом Пирот наступио је са четворо пливача у различитим категоријама и дисциплинама, који су успели да освоје укупно три медаље, једну златну и две бронзане.

Најуспешнији међу представницима клуба био је Марко Крстић (С14), који је освојио златну медаљу у дисциплини 50 метара слободно, уз ново лично време, а до другог одличја стигао је освајањем бронзане медаље на 50 метара леђним стилом.
Бронзаном медаљом окитила се и Ивана Митровић (С7), која је до одличја стигла у дисциплини 50 метара леђно.

Боје клуба у Софији бранили су још и Борислава Јовановић (С14) и Стефан Ћирић (С14). За Бориславу Јовановић ово је био дебитантски наступ на једном међународном такмичењу, а најбољи резултат остварила је у дисциплини 50 метара леђно, где је испливала и своје ново лично време.
Стефан Ћирић, иако је пливао своја најбоља времена, није успео да се домогне одличја. На крају је у генералном пласману заузео пето место у дисциплинама 50 метара прсним стилом и 50 метара слободним стилом.
pirotskevesti.rs