Председник Народног покрета Србије (НПС) Мирослав Алексић изјавио је, говорећи о потенцијалној коалицији проевропских странака за предстојеће парламентарне изборе, да ће његова странка узети активно учешће на тим изборима, али да ће одлука о формату изборних коалиција бити донета „на време, у најбољем интересу антирежимског блока“.
Председник Странке слободе и правде (ССП) Драган Ђилас иначе опет је најавио наставак разговора проевропских странака око потенцијалне коалиције…
И џаба се Ђилас нада некој сарадњи кад их Мики полако ођављује.
Што би се рекло, брже су се раставили него што су се саставили!
Наиме, Алексић се оградио од сабораца из блокадерске опозиције На мрежама је јасно објавио кога подразумева као саборце… А Ђилас међу њима није!
Razumeli smo poruku i što se mene lično tiče, a verujem da svi kojima je zaista stalo do ulaska u EU misle isto, ovi reciklirani naprednjaci ne pripadaju proEU opciji. Samo čista proEU lista može da privuče glasače. pic.twitter.com/JUHSdBjUGL
— N (@nestasanX) June 9, 2026
Тако их је „на фињака“ ођавио, због чега је избио општи рат на мрежама. Један од коментара на његове фотографије био је:
– Разумели смо поруку и што се мене лично тиче, а верујем да сви којима је заиста стало до уласка у ЕУ мисле исто, ови рециклирани напредњаци не припадају проЕУ опцији. Само чиста проЕУ листа може да привуче гласаче.
Многи гребатори из опозиције у нади су да ће добити неко парче колача, посебно када је власт у питању.
Тај „бунтовни Мики“ раније се, када му је то одговарало, захваљивао Драгану Марковићу Палми.
Сада је из нафталина извучен његов видео снимак који би он најрадније спалио.
Ovako će i Vučiću da se zahvaljuje, samo da se dočepa nekog ministarstva. pic.twitter.com/JG92TD5fam
— N (@nestasanX) June 9, 2026
Вероватно би тако звучао када би се дочепао неког министарства.
alo.rs/nsuzivo.rs