Град Ниш, у сарадњи са Универзитетским клиничким центром Ниш, наставља спровођење активности усмерених на очување и унапређење здравља грађана, са посебним акцентом на становнике сеоских подручја.
Градоначелник Ниша Драгослав Павловић и вршилац дужности директора Универзитетског клиничког центра Ниш, доц. др Милан Лазаревић, обишли су мештане током акције превентивних прегледа и разговарали са грађанима о значају доступне здравствене заштите у сеоским срединама.
Градоначелник Ниша Драгослав Павловић истакао је да су улагања у здравствене установе, обезбеђивање доступнијих лекова и боља организација јавног превоза део свеобухватне бриге о становништву.
– Циљ нам је да свим грађанима, без обзира на место становања, омогућимо квалитетнију здравствену заштиту и боље услове за живот, поручио је Павловић.
Вршилац дужности директора Универзитетског клиничког центра Ниш, доц. др Милан Лазаревић, нагласио је да је један од приоритета да здравствени систем буде што доступнији грађанима, посебно онима који отежано долазе до здравствених установа.
У оквиру акције превентивних прегледа обухваћени су мештани Студене, Чукљеника и дела Јелашнице. Том приликом организовани су кардиолошки прегледи, ултразвучни прегледи срца, као и мерење крвног притиска и нивоа шећера у крви.
Овакве активности имају за циљ рано откривање здравствених проблема, унапређење превентивне здравствене заштите и подизање свести о значају редовних лекарских прегледа, посебно у сеоским срединама.
snagajuga.rs





