Исправили смо неправду стару више од 20 година

Foto: snagаjuga.rs

Подели:

На самом почетку 18. седнице Скупштине Града Ниша, одборник коалиције „Уједињени – нада за Ниш“ Миодраг Станковић указао је на то да у Нишу и даље има радника чија су предузећа пропала или су приватизована, а који нису обухваћени програмом исплате заосталих зарада.

Према његовим речима, ти радници су се окупили испред зграде Скупштине, на шта је градоначелник одговорио да се на решавању њиховог проблема ради свакодневно.

– Прва власт која се сетила тога да је неко пре 25-30 година остајао без зарада је управо наша сада и први људи који су се сетили да тим људима треба помоћи били смо управо ми. Пре две године кренули смо са активностима на основу спискова којима смо располагали. Међутим, постоје два услова која морају бити испуњена да би се наставила реализација целог овог пројекта. Први услов је да се пронађе правни основ за оно што би требало да се уради. Други услов је да буџет Града Ниша буде спреман да прихвати такву обавезу. У оквиру свих других давања која смо припремили и реализовали током претходне године, а међу којима су бесплатан јавни градски превоз, помоћ деци која полазе у школу, као и издвајања од по 20.000 динара за ученике основних школа, која ћемо обезбедити и ове године, реализоване су и друге мере подршке, казао је градоначелник Ниша.

Павловић појашњава да су се одвајала средства и за раднике која су исплаћивана у четири рате, јер град у том тренутку није имао буџетске могућности да целокупан износ исплати ођедном. И ове године за те намене опредељено је више од 200 милиона динара, потврдио је он.

– Средства за ову годину су већ издвојена. Нико није обећавао да ће бити могуће реализовати и додатне мере мимо онога што је планирано. Ипак, слажем се са вама да сви грађани морају бити једнако третирани, рекао је Павловић.

Како је навео, овим проблемом свакодневно се бави тим људи на чијем је челу помоћник градоначелника Бобан Манчев.

 

snagajuga.rs