Одборник Српске напредне странке у Скупштини Града Ниша, Иван Михајловић, осврнуо се на одлуку Градске општине Медијана да и ове године ученицима средњих школа са своје територије додели по 15.000 динара, наводећи да је реч о дискриминацији.
– Ви у својој намери да будете великодушни, одлучујете да ученицима средњих школа са територије ГО Медијана поделите по 15.000 динара. Да ли сте уопште размишљали о томе да тиме вршите чисту дискриминацију? Како ћете објаснити ђацима из истог одељења да су једни добили новац, а други нису? То је чиста и недопустива дискриминација, навео је одборник Михајловић.
Подсетимо, и ове године родитељи нишких основаца добиће помоћ од Града Ниша у износу од по 20.000 динара за почетак нове школске године. Ова директна подршка породицама са децом школског узраста планирана је другу годину заредом. Предвиђено је да сваки ученик јавне основне школе добије по 20.000 динара, тако што ће средства бити уплаћена на текуће рачуне родитеља, хранитеља или старатеља.
Градоначелник Ниша, Драгослав Павловић, недавно је најавио да се исплата може очекивати од 1. до 15. августа. Као и прошле године, за ову намену опредељено је око 400 милиона динара.
Школе ће у наредном периоду доставити спискове ученика, након чега ће се, према званичним евиденцијама, вршити пренос средстава најпре школама, а затим родитељима, старатељима или хранитељима на њихове рачуне.
snagajuga.rs