Павловић: Паркови плућа града – Ниш ће се развијати у интересу суграђана

Foto: Grad Niš

Подели:

На 18. седници Скупштине Града Ниша која се одржава други дан заредом изгласан је Просторни план града који представља основ за даљи развој града.

– У септембру очекујемо усвајање Генералног урбанистичког плана, који ће бити разрада Просторног плана и најважнији плански документ града за наредних 15 година. После тога следи израда планова генералне регулације за свих пет градских општина. Кроз те планове детаљно ће бити дефинисани степен изграђености, степен заузетости парцела, спратност и висина објеката, као и зоне које ће бити под заштитом због свог историјског значаја, казао је градоначелник Ниша Драгослав Павловић који додаје да је циљ да се град развија плански и одговорно.

Павловић поручује да се тежи томе да се избегне стихијска градња, већ да се у новим насељима прво обезбеди основна инфраструктура паркови, вртићи, школе и друге јавне садржаје, а тек потом да се развијају стамбени и пословни комплекси.

– На простору Палилуле, као и у другим деловима града, инсистираћемо на зеленим површинама, парковима и садржајима који ће допринети квалитету живота грађана. Нећемо дозволити прекомерну изграђеност нити решења која би довела до стварања бетонских блокова без довољно простора за живот. На простору Булевара Светог Пантелејмона и Ледене стене планирани су паркови, вртићи, школе и други јавни садржаји који ће пратити развој нових насеља. Циљ нам је да се најпре изграде услови за квалитетан живот грађана, а да тек потом уследи интензивнија стамбена изградња, прецизан је градоначелник Павловић који истиче да ће се паркови градити јер су они плућа града.

Када је реч о инвеститорима, сви ће имати једнаке услове даље говори Павловић.

– Свако има право да финансира израду планске документације за своје земљиште, у складу са законом, а грађани ће кроз јавне расправе имати прилику да дају своје примедбе и сугестије на сва планска решења, јасан је он.

 

 

snagajuga.rs