Када је реч о глумачком таленту одборника Драгана Милића, опозиција одмах пакује ствари и излази из сале као увређена млада. Остаје питање: Да ли сте у парламенту због Нишлија или због глуме? Рекло би се да је одговор ово друго.
– Глумачки наступи јесу нешто о чему Скупштина нема потребе да расправља, казао је Урош Радуловић, шеф одборничке групе окупљене око СНС-а у нишкој Скупштини, реагујући на наступ одборника Драгана Милића, који, како је навео, често виком и театралним наступом покушава да привуче пажњу, а воли и да се фотографише са глумцима који учествују у блокадама.
– Сада остаје само још то удруживање са глумцима. Да ли је реч о политичком удруживању, остаје питање. Или је, можда, услед неуспешне политичке каријере, посреди жеља за неким глумачким ангажманом. Јер, ако нема политичког ангажмана нити директорских функција, можда постоји глумачки таленат. Могуће је да је управо то посреди. Сабирамо се у Трстенику и размишљамо како можемо да пређемо цензус. Да, ми у СНС-у све пратимо. То нам је и тајна успеха. Нема ту потребе за било каквом службом, сами се сликате и то објављујете, рекао је Радуловић.
Шеф одборничке групе СНС-а додао је да треба ценити и вредновати оне који учествују у квалитетној дискусији, износе податке и чињенице из материјала, па тек онда отварају политичка питања. Са нишком опозицијом тога нема, каже он.
– А политичке флоскуле које имамо прилике да слушамо, театралност и поједини глумачки наступи, јесу нешто о чему Скупштина заиста нема потребе да расправља, истакао је Радуловић.
Након помињања хапшења за шверц цигарета једног од чланова Удружења грађана “Др Драган Милић” одборници опозиције уз гласно негодовање напустили су салу Скупштине града и прекинули учешће у 18. седници, за коју је раније договорено да траје два дана.
Подсетимо, у току је други дан заседања, а за сада нема назнака да ће седница бити завршена до 18 часова, с обзиром на то да су одборници тек на половини тачака предвиђених за расправу.
snagajuga.rs