Поводом обележавања Дана Универзитета у Нишу, свечано отварање изложбе „И би светлост – српски манастири под заштитом Унеска“ биће одржано 15. јуна у 12 часова, у свечаној сали Универзитетске библиотеке „Никола Тесла“.
Изложба представља српске средњовековне манастире који се налазе на Листи светске баштине Унеска, указујући на њихов изузетан историјски, духовни, уметнички и културни значај.
Кроз одабрану библиотечку грађу и пратећи изложбени материјал, посетиоци ће имати прилику да упознају наслеђе које ови споменици чувају и преносе кроз векове.
У оквиру свечаног отварања биће приређен и пригодан уметнички програм, у којем ће наступити музичка група „Славопој“.
Организатори позивају све заинтересоване и љубитеље културне баштине да присуствују свечаном отварању изложбе и својим присуством увеличају обележавање Дана Универзитета у Нишу.
snagajuga.rs