Један од најлепших квартова у Нишу је Дуваниште. Није било тако до пре неколико година, док група људи из овог насеља није заврнула рукаве и кренула у акцију.
Свакога дана у овом кварту „никло“ би нешто ново – вејник, клупице, мобилијари за децу…И кварт је лагано добијао, не само нов изглед, већ и душу. Сваког поподнева тамо се окупљају комшије – да попију кафицу, проћаскају и друже се. А највећа благодет је за младе родитеље. Деца се играју, а они уз кафу уживају у лепом окружењу.

Дуваниште је пример, који доказује да се све може кад се хоће. Ваља само да се хоће. Неки људи у овом насељу су хтели и уложили своју енергију и вишак слободног времена у стварању бољих услова за живот у свом окружењу. Људи који не троше своју енергију на безвредне ствари, већ улажу у праве вредности. И својим примером показују другима да је појединац јако важан у изградњи бољег и лепшег сутра.

Важно је, разуме се, да неко примети тај рад и помогне. А град Ниш је то учинио и помогао онима који граде боље сутра. Јер боље сутра не пада с неба, градимо га сви заједно.
snagajuga.rs



