Посета градилишту ,,EXPO 2027″

Foto: Zorana Jevtić

Подели:

Министарка државне управе и локалне самоуправе Снежана Пауновић посетила је, заједно са представницима локалних самоуправа и управних округа из целе Србије, градилиште комплекса ,,EXPO 2027″ у Сурчину, где су се упознали са напретком радова и плановима за један од најзначајнијих развојних пројеката у Републици Србији.

Министарка Пауновић истакла је да ,,EXPO 2027″ није само изложба, већ развојна платформа која ће омогућити да се потенцијали сваког града и општине Србије представе свету, уз нове могућности за привлачење инвестиција, развој туризма и јачање локалних економија.

Приликом обиласка Експо комплекса, делегација је посетила и зону градилишта на којој ће бити изграђен павиљон ,,Српска кућа”, у оквиру којег ће све локалне самоуправе у Србији добити прилику да представе своје културне идентитете, иновације, природне ресурсе и развојне потенцијале наше земље.

У име Града Врања, догађају је присуствовао члан Градског већа Бојан Костић.

 

Izvor: Vlada Republike Srbije