У Млекарској школи са домом ученика „Др Обрен Пејић“ уприличена је додела диплома и награда матурантима и ученицима који су остварили запажене резултате у претходној школској години.
У присуству ученика и наставника награђени су најуспешнији ученици и стнари дома Млекарске школе, освајачи бројних награда на такмичењима и смотрама у земљи и иностранстству.
Окупљенима у амфитеатру Млекарске школе обратио се директор Ненад Ђорђевић.
– Задовољство ми је што сам имао прилику да сарађујем и будем део одрастања још једне квалитетне генерације матураната. Посебно ми је драго што је данас са нама прва генерација матураната ветеринарског техничара. Данас не обележавамо само завршетак школовања и добијање диплома, већ и све године труда, знања, пријатељстава, успона и изазова које сте успешно савладали. Диплома коју данас примате није само потврда о завршеном школовању, већ и сведочанство ваше упорности, рада и зрелости. Желим вам пуно среће како на личном, тако и на професионалном плану. Сигуран сам да из Млекарске школе носите прегршт лепих тренутака, успомена, а нарочито знања и вештина.. Будите поносни што сте били и остали део Млекарске школе. Врата ове школе увек ће бити отворена за све вас, поручио је директор Ђорђевић.
Након тога подељене су награде ученику генерације, ученицима струке и ученицима који су показали завидне резултате на различитим пољима школовања. Епитет ученика генерације понела је Вера Величковић, ученица образовног профила ветеринарски техничар. Ученик струке образовног профила ветеринарски техничар је Андреј Величковић, уједно и носилац Вукове дипломе. Ученик струке образовног профила прерађивач млека је Ања Бошковић. Подељене су и награде станарима дома ученика који су се успехом, владањем, активностима и понашањем у школи и дому истакли у претходној школској години: Сташи Златић, Анђелији Лилић, Јоани Русимов, Николи Јовановићу и Богољубу Денчићу.
pirotskevesti.rs