Рукометаши Партизана после 13 година поново у Лиги шампиона

Foto: TANJUG/VLADIMIR ŠPORČIĆ

Подели:

Рукометни клуб Партизан саопштио је данас да ће следеће сезоне, после 13 година, поново играти у Лиги шампиона.

Партизан је добио специјалну позивницу за учешће у Лиги шампиона, које ће се проширити са досадашњих 16 на 24 клуба. „Сјајне вести стигле су данас из Беча, где је донета одлука да се црно-бели нађу у елитном европском друштву у сезони 2026/27.

Партизан је заједно са још 26 клубова изразио жељу да се нађе међу најбољим европским клубовима, а с обзиром на то да Србија нема загарантовано место у Лиги шампиона, наш клуб је прижељкивао вајлд-карту, што се на крају и обистинило.

Сан многих генерација се коначно остварује“, навео је Партизан. Београдски клуб је последњи пут играо у Лиги шампиона у сезони 2012/13.

„Црно-бели“ су у сезони 2025/26 освојили првенство, Куп и Суперкуп Србије. Партизан је раније саопштио да ће Раул Гонзалес следеће сезоне водити екипу уместо Ђорђа Ћирковића. Такође, доведена су и појачања – Илија Абутовић, Милош Кос, Брана Мирковић, Милија Паповић, Владислав Кулеш, Јоав Лумбросо, Мигел Санчез Мигаљон, Тобијас Вагнер и Бекир Чордалија.

 

tanjug.рс/nsuzivo.rs