Војници на добровољном служењу војног рока генерације „јун 2026“ положили су данас заклетву на свечаности одржаној тим поводом у касарни „Војвода Петар Бојовић“ у Лесковцу.

Свечаном чину полагања војничке заклетве присуствовали су министар одбране Братислав Гашић, представници јединица Министарства одбране и Војске Србије, локалне самоуправе и Српске православне цркве те родбина и пријатељи младића и девојака који су данас ступили у строј бранилаца отаџбине.

Честитајући војницима положену заклетву, министар Гашић је истакао да су донели „важну и племениту одлуку да своје време, знање и снагу ставе у службу отаџбине, да прихвате обавезе и изазове војничког позива и поносно стану у строј Војске Србије“.
– Они су данас, пред заставом Републике Србије, дали реч која обавезује, која траје, ону вечну реч која се не повлачи пред изазовима. Положеном заклетвом ступили су у редове оних који су кроз историју били спремни да својом храброшћу и чашћу служе својој отаџбини и исту бранили кад год је то било потребно, рекао је министар одбране.

Он је нагласио да одлука да буду у строју изабраних има посебну тежину, као и да је за свако поштовање и захвалио је војницима на одлуци достојној највећег поштовања и уважавања пожелевши им да остану верни заклетви коју су дали, традицији и свом народу.
Најмлађе војнике сада очекује наставак основне обуке, затим, специјалистичко оспособљавање за дужности за које су регрутовани, да би последња три месеца служења војног рока провели у јединицама Војске Србије, у којима ће се обучавати за извршавање колективних задатака свог рода, односно службе и бити активно укључени у реализацију свакодневних активности заједно са професионалним саставом.

vs.rs