ВУЧИЋ О ЗВУЧНОМ ТОПУ И САРАЈЕВО САФАРИЈУ: Лагали су све време, где је онај преминули дечак из Ваљева?

FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ

Подели:

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић након пада лажи и о Сарајево сафарију каже да неће престати са његовом дехуманизацијом ни поред тога

– Јесу ли престали после Јовањице или звучног топа? Нису, не и даље ће да ме убеђују да је био звучни топ. Измислиће милион разлога, само не могу да покажу звучни топ из ког је пуцано. То није играчка, то је величине тенка. Где је био? Нигде наравно, лагали су све време. Тако и са тим и са свим другим лажима. Где је онај преминули дечак из Ваљева? Знате ли му име? Нећете ни сазнати, служило је за једно вече, да некоме спале просторије и да се изазове крвопролиће, рекао је Вучић.

На питање новинара Н1 да ли зна када је све коришћен и тестиран звучни топ, Вучић је одговорио:

– Нисте открили никакву тајну, немојте да се љутите, онај ко вас је обучавао за ово вам је урадио медвеђу услугу. Има изрека: Није мајка Мују карала што се коцкао, него што се вадио. Па ви имате званично у нашим извештајима, рецимо онај са ФСБ-ом, са озбиљном службом, је наравно испробала и доказала да није употребљен звучни топ. Питате да ли смо пробали на себи? Рецимо за ову ракету Ц-400, гледали смо како је испаљују у Кини, али нисмо гађали Приштину ни Загреб. Никакву логику нисам видео у томе што сте изговорили, посебно не разумем гнев и јед. То би требало да постоји код мене, али ипак су код мене раширене руке ка свима вама, који сте ту измишљотину покушали да наметнете грађанима ове земље, рекао је председник.

 

novosti.rs