ПОЧИЊЕ ОСМИ „EVERGREEN“ ФЕСТИВАЛ: Награде за животно дело Нади Павловић и Леу Мартину

Foto: wikipedia.org

Подели:

Ниш ће од 24. до 27. јуна бити домаћин осмог „Evergreen“ фестивала, манифестације која из године у годину окупља љубитеље безвременске музике и афирмише вредности домаће и регионалне музичке сцене.

Овогодишњи фестивал отвориће се у среду, 24. јуна, свечаним пријемом у Градској кући, где ће награде за животно дело бити уручене истакнутим уметницима Нади Павловић и Леу Мартину, чије су песме обележиле бројне генерације.

У наставку програма, у Павиљону у Тврђави биће организована радионица „Слушај себе“, коју ће водити позната новинарка и музичка ауторка Бранка Главоњић. Вечерњи део првог фестивалског дана биће посвећен младим ауторима и бендовима који ће се представити публици у простору „Истина машина“.

Централни део фестивала одржаће се на Летњој позорници, где ће током наредна три дана наступити бројна позната имена музичке сцене. Посетиоце у четвртак очекује вече посвећено евергрин музици уз наступе групе Зана, Бориса Режака, Душана Свилара, Милана Бујаковића и Наде Павловић, уз пратњу оркестра „Импресија“ под диригентском палицом Зорана Станисављевића.

Петак доноси омаж краљу рокенрола Елвису Прислију кроз наступ „Elvis Presley Experience Tribute Band“-а, док ће завршница фестивала у суботу бити резервисана за концерт једне од најпознатијих регионалних поп певачица Нине Бадрић.

Организатори истичу да фестивал и ове године спаја традицију и савремене музичке изразе, пружајући простор како легендама музичке сцене, тако и младим ауторима који тек граде своје каријере.

Осми „Evergreen“ фестивал још једном ће Ниш претворити у град музике, сусрета и песама које трају деценијама.

snagajuga.rs