У периоду од 23. до 25. јуна, Црвени крст Ниш организовао је у одмаралишту „Гај“ у Дивљани обуку за нове едукаторе у оквиру Програма борбе против трговине људима.
Током тродневне обуке, учесници су стекли нова знања и практичне вештине неопходне за спровођење едукативних активности, са циљем подизања свести јавности о проблему трговине људима и начинима њене превенције.
Обуку су реализовали искусни тренери Марија Миладиновић из Црвеног крста Јагодина, Ангелина Марјановић из Црвеног крста Крагујевац и Миња Лазаревић из Црвеног крста Ниш.
Организатори истичу да је едукација нових предавача важан корак у јачању превентивних активности и ширењу знања о препознавању ризика и заштити од трговине људима.
snagajuga.rs


