На мултифункционалном стрелишном комплексу „Вртогош“ код Бујановца у току је заједничка инжињеријска обука припадника Војске Србије и Националне гарде Охаја, саопштило је Министарство одбране.
Двонедељна обука реализује се кроз практичан рад на уређењу стрелишног комплекса и изградњи вежбалишта намењеног обуци за употребу минско-експлозивних средстава.
Уређење стрелишта и изградња објеката
Програм обуке обухвата уређење кампа, израду заклона, складишта за експлозивна средства, као и склоништа за смештај људства.
Из Министарства одбране наводе да овакве заједничке активности доприносе размени искустава, унапређењу стручних способности и јачању сарадње између Војске Србије и Националне гарде Охаја.
tanjug.rs/nsuzivo.rs