Градоначелник Ниша Драгослав Павловић изјавио је уочи поласка за Београд да је више хиљада Нишлија кренуло на велики народни скуп испред Дома Народне скупштине, истичући да је одазив грађана изузетно велики и да се из Ниша полази са више од 30 локација.
– Данас ћемо чути планове за нашу Србију, за даљи развој и за наредне године. Сигуран сам да ће се у Београду окупити више од 150.000 људи. Срце ми је пуно јер је одазив велики и зато што велики број наших суграђана жели да сазна шта нас очекује у будућности, поручио је Павловић.
Он је навео да ће посетиоци имати прилику да виде бројне иновације, презентације и промоције, као и да ће се на штандовима представити туристичке организације и удружења из свих крајева Србије са својим производима и услугама.
Павловић је истакао да очекује богат програм за све генерације, посебно за најмлађе, нагласивши да ће централна тема скупа бити будућност Србије.
– Данас говоримо о будућности Србије. Важно је да будемо заједно, да покажемо пристојну и нормалну Србију, онакву какву желимо у будућности. Поред даљег економског развоја, индустријализације, роботике и вештачке интелигенције, важно је да градимо јединство, толеранцију и заједнички живот свих људи, рекао је Павловић.
Посебно је нагласио да га радује велики број младих који путују на скуп.
– Много ми је драго што данас видим велики број младих људи. Ушао сам у аутобус и видео да је пун омладине. Читавог дана ћу се дружити са њима и сигуран сам да ће то путовање бити лепше и лакше, казао је градоначелник.
Према његовим речима, са Нишлијама путују и функционери, директори и руководиоци, заједно са својим суграђанима, комшијама, пријатељима и рођацима.
– Нема подвајања, нема раздвајања. Данас је важно да будемо заједно и да пошаљемо поруку јединства, закључио је Павловић.
snagajuga.rs