Кортео који чине учесници скупа „Србија једна породица“, млади, кренуо је од Зеленог венца ка Дому Народне скупштине, где се скуп одржава.

Њима су се придружили грађани који су пешке дошли из Новог Сада, Сремске Митровице и Руме. Они носе заставе Србије и заставе на којима пише „Србија побеђује“.
Велики број грађана кренуо је на данашњи скуп из унутрашњости Србије, неки од њих и пешке, а у Београд стиже и група Срба са Косова и Метохије.

Главни програм скупа почеће у 18 часова, када ће се обратити председник Србије Александар Вучић, а најављен је и наступ хуманоидних робота, који ће одиграти коло „моравац“.
Пре тога ће бити развијена највећа застава Србије дуга више од 500 метара и широка око 10 метара.
Грађани на скупу могу да се на папиру који добију од 15 тема заокруже по пет најважнијих које би желели да држава уради.
На листићу је остављен и простор да свако напише проблеме са којима се суочава и да изнесе своје примедбе.
На скуп је позвао председник Србије Александар Вучић, као и други званичници.
Председник је најавио да ће на скупу представити планове и програм за будућност Србије, а да ће говорити и о имену под којим ће на изборима наступити СНС.

tanjug.rs/nsuzivo.rs