Министар одбране Братислав Гашић угостио је данас екипу Одреда војне полиције специјалне намене „Кобре“, која је учествовала на Међународном такмичењу специјалних полицијских јединица „UAE SWAT CHALLENGE 2026“ у Дубаију и изразио задовољство што је екипа у подмлађеном саставу успела да покаже врхунску обученост, професионализам и способност да равноправно стане уз елитне светске јединице.
Гашић је одао признање припадницима „Кобри“ за труд и залагање током овогодишњег такмичења у Уједињеним Арапским Емиратима, саопштило је министарство одбране.
– Ово престижно такмичење било је прилика за размену искустава са елитним јединицама из целог света. Припадници ‘Кобри’ су у Дубаију, раме уз раме са најбољима, демонстрирали шта значи посвећеност и тимски рад. Они су уложили велики труд како би Војску Србије представили часно и професионално, достојно такмичења на највишем нивоу и показали су да Република Србија има децу за понос, рекао је Гашић.
tanjug.rs