(ФОТО) ,,EVERGREEN“ ФЕСТИВАЛ ПОНОВО У НИШУ: Награде Нади Павловић и Леу Мартину, концерти и четири дана музике која траје

Foto: snagajuga.rs

Подели:

Ниш ће од 24. до 27. јуна бити домаћин осмог „Evergreen“ фестивала, манифестације која је током претходних година постала препознатљив део културне сцене града.

Foto: snagajuga.rs

Овогодишњи фестивал окупиће бројне уметнике, љубитеље евергрин музике и младе ауторе, а почеће свечаним пријемом у Градској кући и доделом награда за животно дело легендама домаће музичке сцене Нади Павловић и Леу Мартину.

На конференцији за новинаре поводом почетка фестивала истакнуто је да је „Evergreen“ постао манифестација од посебног значаја за Ниш.

Градоначелник је истакао да је Ниш град културе и да су значајно повећана издвајања за културне манифестације у граду и градске установе културе, те да је Град препознао и вредност Evergreen фестивала, ставивши га на листу оних од великог значаја.

Foto: snagajuga.rs

Добитница награде за животно дело Нада Павловић истакла је да је за њу посебно значајно што фестивал окупља и млађу публику.

– Важна је информација за нас. Овај фестивал је од посебног значаја за град и хвала Граду Нишу што препознаје наш културни и уметнички капацитет и потенцијал. Ја сам се плашила да то можда неће бити препознато, међутим, то није тачно. Када је нешто добро и квалитетно, чак и ако млади људи то чују први пут, они то препознају. Тако да ми већ имамо озбиљну публику међу младим генерацијама, рекла је Павловић.

Лео Мартин захвалио је организаторима фестивала и Граду Нишу на подршци коју пружају очувању квалитетне музике.

– Хвала организаторима фестивала који улажу много напора да подрже добру, здраву музику, што је данас реткост. Радујем се и захваљујем се Снежани и њеним сарадницима што се толико труде да овај фестивал успе и да сви ми можемо и у будућности да уживамо у њему. Хвала вам, казао је Мартин.

Говорећи о Нишу, он је истакао да га за овај град вежу бројне успомене.

– Долазио сам и раније. Ја сам из ових крајева, не баш одавде, али на неких педесетак километара од Ниша. И раније сам долазио. Док су постојали Филмски сусрети, био сам радо виђен гост. Не као глумац, наравно, иако сам играо у једном филму. Ниш је диван град. Али град, пре свега, чине људи. А људи у Нишу су добри људи. И ја их волим, поручио је Мартин.

Нада Павловић поручила је да награда представља велико признање за њихов дугогодишњи рад.

– Хвала вам што сте препознали наше трајање. То је, у ствари, круна наших каријера, бар ја тако мислим. Хвала вам што сте у толиком броју са нама и што поштујете наш рад, рекла је она.

На питање коју би поруку упутила младима који желе да се баве музиком, Павловић је истакла:

– Да истрају. Није лако, наравно, али молим их да истрају. И да буду упорни. Ја нисам била много амбициозна, али сам волела оно што радим. Користила сам сваку прилику када сам могла да певам оно што волим. Ето, још увек могу, па ћу се потрудити да и сутра буде тако.

Foto: snagajuga.rs

Фестивал ће и ове године понудити богат програм. Поред доделе награда, биће организоване едукативне радионице, наступи младих ауторских бендова и концерти на Летњој позорници. Публику очекују наступи групе „Зана“, Бориса Режака, Душана Свилара, Милана Бујаковића и Наде Павловић уз оркестар „Импресија“, концерт посвећен музици Елвиса Прислија, док ће фестивал затворити Нина Бадрић.

Foto: snagajuga.rs

 

snagajuga.rs