(ФОТО) ГРАДОНАЧЕЛНИК ПАВЛОВИЋ ОТВОРИО 41. ДЕЧЈИ САЈАМ У НИШУ: „ДЕЦА СУ НАШЕ НАЈВЕЋЕ БЛАГО“

Foto: snagajuga.rs

Подели:

У нишком Официрском дому данас је свечано отворен 41. Дечји сајам, који се под слоганом „Потпуна чаролија“ по други пут одржава у Нишу, под покровитељством Града Ниша.

Foto: snagajuga.rs

Манифестацију је отворио градоначелник Ниша Драгослав Павловић, који је поручио да су деца највеће благо сваког друштва и да од њих одрасли могу много да науче.

Foto: snagajuga.rs

Он је истакао да деца својом искреношћу, добротом и начином на који прихватају друге представљају пример који треба следити, нагласивши да ће Град Ниш и у наредном периоду наставити да улаже у програме и садржаје намењене најмлађима како би им обезбедио што лепше и квалитетније одрастање.

Foto: snagajuga.rs

Поред градоначелника, присутнима су се обратили и директорка Предшколске установе „Пчелица“ Татјана Николић и државни секретар у Министарству за бригу о породици и демографију Лазар Петровић, који су поздравили малишане, родитеље и бројне посетиоце и пожелели им да уживају у богатом програму сајма.

Foto: snagajuga.rs

Током два дана трајања манифестације, од 10 до 18 часова, најмлађе Нишлије и њихове породице очекује богат садржај испуњен игром, забавом, едукацијом и креативним радионицама.

Foto: snagajuga.rs

На централној бини смењиваће се наступи дечјих хорова, фолклорних ансамбала, плесних студија, балетских школа и младих уметника, док ће посетиоци моћи да уживају у дечјим представама, луткарским извођењима, сусретима са писцима за децу и бројним интерактивним програмима.

Foto: snagajuga.rs
Foto: snagajuga.rs

На сајму се представљају бројне установе и организације које раде са децом, међу којима су Предшколска установа „Пчелица“, Дечји културно-рекреативни центар, Црвени крст Ниш, развојна саветовалишта и бројна удружења, која посетиоцима пружају корисне информације о образовању, здрављу, безбедности и квалитетном провођењу слободног времена.

Foto: snagajuga.rs

За најмлађе су припремљене и бројне наградне игре, поклони и изненађења, због чега је Официрски дом током првог дана манифестације био испуњен дечјом грајом, осмесима и добром атмосфером.

Foto: snagajuga.rs

Дечји сајам већ више од четири деценије окупља децу, родитеље, институције и компаније широм Србије, а његово друго издање у Нишу још једном је потврдило значај оваквих манифестација за најмлађе суграђане и њихове породице.

Foto: snagajuga.rs

 

Foto: snagajuga.rs

 

 

snagajuga.rs