(ФОТО) Министар Гашић разговарао са шефом Делегације Европске уније у Србији

Foto: mod.gov.rs

Подели:

Министар одбране Братислав Гашић састао се данас са шефом Делегације Европске уније у Републици Србији Андреасом фон Бекератом, са којим је разговарао о сарадњи у области одбране, регионалној безбедности и даљем унапређењу партнерских односа.

Министар Гашић истакао је да је Србија опредељена да, у сарадњи са другим државама и међународним организацијама, настави да доприноси јачању сопствене, регионалне и глобалне безбедности. Он је, том приликом,  нагласио да се то стратешко опредељење остварује кроз учешће у мисијама и операцијама под окриљем Европске уније, чиме Република Србија даје допринос Заједничкој безбедносној и одбрамбеној политици ЕУ.

Foto: mod.gov.rs

Према његовим речима, стабилност региона од кључног је значаја, због чега је неопходно одржавање редовног и интензивног политичког дијалога са партнерима на највишем нивоу, међу којима Европска унија има важно место.

Министар Гашић истакао је да је Србија подигла ниво усаглашавања са Заједничком спољном и безбедносном политиком Европске уније, који је сада највиши од 2014. године.

Foto: mod.gov.rs
Амбасадор Андреас фон Бекерат изразио је задовољство данашњим сусретом са министром Гашићем и оценио да висок степен усаглашености представља добру основу за даље унапређење сарадње у областима од обостраног интереса.
mod.gov.rs