(ФОТО) Тамара Вучић учествовала на скупу првих дама и господе у Лондонској школи економије и политичких наука

Foto: TANJUG

Подели:

Супруга председника Републике Србије Тамара Вучић учествовала је на специјалном тренингу на високом нивоу у чувеној Лондонској школи економије и политичких наука (LSE) у Великој Британији.

Овај догађај у Лондону организован је од стране Глоналне платформе самита првих дама и господе и Лондонске школе економије и политичких наука.

Тренинг су својим обраћањима отвориле Сузана Мурато, професорка и проректор за истраживање на ,,LSE“ и госпођа Олена Зеленска, прва дама Украјине.

Уз госпођу Вучић и госпођу Зеленску, у Лондонској школи економије и политичких наука били су присутни и Аманда Бегај, прва дама Албаније, Дорис Шмидауер, прва дама Аустрије, Ева Павлова, прва дама Чешке, Марјолијне Дроглевер Фортин, супруга премијера Луксембурга, као и супруг председнице Словеније Алеш Мусар.

Неке од теме овог тренинга биле су употреба меке моћи у дипломатији, положај жена у међународним односима као и пут ка инклузивнијој дипломатској пракси и трансформација глобалне економије вођена вештачком интелигенцијом.

Сам концепт програма замишљен је као спој предавања уважених професора ,,LSE“ и активне дискусије, размене искуства и ставова првих дама и господе.

Овај тренинг у Лондону је други програм обуке на високом нивоу о међународној дипломатији и геополитици.

Први је одржан прошле године у Бечу и окупио је девет првих дама и господе на Дипломатској академији у престоници Аустрије, на иницијативу Глобалне платформе Самита првих дама и господе.

Глобална платформа Самита првих дама и господе основана је 2020. године под вођством прве даме Украјине Олене Зеленске.

Током пет година, ујединила је више од 50 првих дама и господе широм света у координисаној акцији на хуманитарним, културним, образовним и друштвеним циљевима.

Foto: TANJUG

tanjug.rs