Одборници ГО Палилула дали су зелено светло на завршни рачун буџета за претходну годину. Према речима надлежних, претходна буџетска година завршена је позитивно.

Оно што свакако радује јесте чињеница да смо расходну страну смањили у односу на 2024. годину, што је био један од циљева. Што се тиче приходовне стране, имали смо једну обавезу према граду – враћање 10 милиона динара позајмице из ранијег периода, што смо успешно реализовали, каже председник ГО Палилула Братислав Вучковић.
Током претходног периода средства из буџета улагања су у уређење међублоковског простора, дечјих игралишта и мобилијара, као и у реконструкцију појединих саобраћајница. У општини истичу да су могућности за веће инвестиције ограничене, јер значајан део буџета одлази на редовне трошкове, али да настоје да додатна средства обезбеде кроз пројекте и конкурсе.
Оно на чему посебно радимо јесу пројекти. Као што знате, веома смо пројектно активни. Тренутно је у току реализација пројекта
– „Корак ка повратку“, кроз који ће око 15 породица добити подршку за покретање сопственог бизниса. Такође, данас сам информисан да смо од Министарства за бригу о породици добили пројекат вредан 300.000 динара за оснаживање жена. Мислим да можемо да оправдамо постојање градске општине, иако су наше надлежности прилично ограничене. Оно што свакако радује јесте да имамо изузетну сарадњу са градом. И прошле године смо доста тога урадили захваљујући доброј сарадњи са градским јавним предузећима, напомиње Вучковић.

Међу приоритетима за наредни период издвајају се подршка социјално угроженим грађанима и наставак сарадње са градским институцијама и јавним предузећима. Осим завршног рачуна, на дневном реду било је и потврђивање мандата Николи Живковићу, након што је Оливер Пауновић, писаним путем поднео оставку.Седницом је председавао председник Скупстине Никола Бозиц.
snagajuga.rs