Данашње заседање Скупштине града Ниша доживело је потпуни политички слом за опозицију, када су маске коначно пале. Одборник Српске напредне странке (СНС) Милош Секулић извео је несвакидашњи перформанс који је у потпуности оголио политичко лицемерје лидера Покрета за децентрализацију Србије (ПОДЕС), др Драгана Милића, јавно му уручивши бокс цигарета усред скупштинске сале!
Овај бруталан потез Секулића био је директан ударац у главу Милићеве организације и подсећање на скандалозну аферу „Барон“, која већ месецима потреса Ниш, а пред којом опозиција упорно затвара очи.
Милионски шверц у недрима „честите“ опозиције
Подсетимо, у самом центру ове криминалне хоботнице налази се одборник из Нишке Бање, који је у градски парламент ушао управо на листи Групе грађана „Др Драган Милић“. Он се сумњичи за учешће у нестанку и безочној проневери чак 39.000 боксова цигарета, чија се вредност на црном тржишту процењује на фантастичних два милиона евра!
Гест одборника СНС-а са боксом цигарета потпуно је демаскирао Милићеву причу о „чистим рукама“ и „новим људима“. Порука је била више него јасна: док се Милић представља као спаситељ Ниша, његови најближи сарадници и јуришници се повезују са милионским шверцом.

Немушто правдање: Милић „пере руке“ од сопствених људи
Сатерани у ћошак, др Драган Милић и његово руководство већ недељама примењују опробану тактику – политичко прање руку. Иако је спорни одборник био део његовог тима и његове политичке платформе, Милић сада покушава да се дистанцира тврдњама како је он „суспендован“ до окончања поступка.
Међутим, јавност у Нишу с правом поставља питање: Како је могуће да доктор који тврди да контролише све, није знао шта му раде први сарадници? Да ли је у питању потпуна неспособност политичке контроле или свесно саучесништво и гурање главе у песак пред криминалом од два милиона евра?
Скупштина у шоку, опозиција без текста
Уручивање бокса цигарета изазвало је општи тајац, а потом и буру у сали, док је Милић немо посматрао сцену која ће дефинитивно обележити његову политичку каријеру. Овај снимак већ је постао виралан на друштвеним мрежама и представља највећи политички шамар који је нишка опозиција примила од избора.
После данашњег дана, прича о „поштеном доктору“ потпуно је пала у воду. Нишлије су виделе политичку опцију која, уместо програма, грађанима нуди афере „тешке“ милионе евра.
snagajuga.rs