Председник Србије Александар Вучић, који борави у званичној посети Грузији, положио је данас венац на Споменик херојима у Тбилисију уз интонирање химни две земље.
По доласку на Споменик херојима, председника Вучића је дочекао генерал потпуковник Гиорги Матиашвили, начелник Одбрамбених снага Грузије.
Председник Вучић је у објави на Инстаграм налогу @buducnostsrbijeav навео да је пред Спомеником херојима исказуја поштовање према историји, традицији и вредностима које заузимају посебно место у идентитету пријатељске Грузије.
– Негујући културу сећања и поштовања према прошлости, потврђујемо значај очувања историјског наслеђа и разумевања међу народима. Уверен сам да управо уважавање историје и традиције представља важан темељ за даље јачање пријатељства, сарадње и међусобног поштовања између наших земаља, навео је Вучић у објави.
Претходно, Вучић је имао састанак са председником Грузије Михаилом Кавелашвилијем у Председничкој палати, где је свечано дочекан уз највише почасти.
tanjug.rs