Лука Гашевић, заменик градоначелника Ниша, истакао је током 18. седнице Скупштине Града Ниша да ће ове године бити реконструисана четири мини-пич терена, као и да ће бити урађена рехабилитација пет терена на територији свих пет градских општина.
– Радовима и резултатима показујемо напредак и Нишлије то препознају, рекао је Гашевић и најавио да, са првим лепим данима, машине увелико раде.
– Радимо два и радићемо још два мини-пич терена, а поред тога и још пет терена за рехабилитацију, по један у свакој од пет општина, казао је Гашевић, додајући да су нетачне тврдње опозиције да се не отварају вртићи и ништа не ради.
Он наводи да се опозиција труди да умањи рад градске власти, прикривајући бројне пројекте у граду и представљајући их као неуспехе, што није тачно.
– Драго ми је да се Ниш шири и ми ћемо наставити да стварамо најбоље могуће услове за децу. Било ми је криво када сам чуо да се ништа не ради за децу. Претходни одборник је рекао да се ипак нешто ради, па се поставља питање – радимо или не радимо? Али дела говоре. Прошле године смо увели нову меру и наставићемо и ове године, исплаћиваћемо сваком родитељу чија деца иду од првог до осмог разреда по 20.000 динара, казао је заменик градоначелника Ниша.
Ова мера, коју понављамо и ове године, град кошта 400 милиона динара.
Гашевић додаје да је ту и наставак изградње Пети павиљон студентског центра.
– Та зграда је стајала 15 година и драго ми је да Министарство просвете има снаге да то коначно реализује, закључио је заменик градоначелника Лука Гашевић.
snagajuga.rs