Хала „Чаир“ у Нишу биће у среду, 17. јуна, домаћин међународне пријатељске утакмице у кошарци у колицима између репрезентација Србије и Румуније.
Сусрет почиње у 18 часова и представља важан корак у поновном активирању и јачању националног тима Србије након дужег периода такмичарске паузе.
Ова утакмица имаће и припремни карактер за стручни штаб репрезентације Србије, који ради на формирању тима и повратку у редован међународни такмичарски ритам. Дуел са селекцијом Румуније биће прилика да се провери форма играча и сагледају потенцијали кандидата за национални тим.
Посебну пажњу привлачи чињеница да се међу кандидатима за репрезентацију налазе и играчи нишког клуба Наис, који ће пред домаћом публиком покушати да се наметну селектору и изборе своје место у државном тиму.
Репрезентација Србије у кошарци у колицима овим мечом наставља повратак на међународну сцену, са циљем да кроз овакве сусрете постави темеље за будућа званична такмичења.
Улаз на утакмицу је бесплатан, а организатори позивају све љубитеље спорта да у среду од 18 часова дођу у халу „Чаир“ и подрже национални тим.
snagajuga.rs