На платоу испред Дома Народне Скупштине Србије у току су завршне припреме за скуп „Србија једна породица“.
Испред Скупштине је постављена бина на којој је натпис „Заједно градимо будућност Србије Сви смо једна породица!“.

Постављено је и више видео бимова, као и дрвени штандови на којима пише „Заједно градимо будућност“ и бели шатори. На платоу испред Скупштине је и велики број застава „Србија побеђује“.
На улазу на Трг Николе Пашића из правца Теразија је велики банер „Србија побеђује“ и имрпровизована капија од балона у бојама српске заставе. На Тргу Николе Пашића постављени су мали терени за кошарку и фудбал.
Цистерне са водом су на платоу испред Скупштине, на Тргу Николе Пашића и у делу Булевара краља Александра. Саобаћај је од четвртка увече обустављен на Тргу Николе Пашића и у улицама које излазе на Трг, а линије јавног превоза су преусмерене.
Изнад Скупштине је синоћ одржан дрон-шоу, као најава скупа. На окупљање су пешке кренуле групе грађана из многих крајева Србије, а стижу и Срби из Аутономне покрајине Косово и Метохија.
На скупу ће, како је најављено, бити представљени планови и програм за будућност Србије.
На скуп је позвао председник Србије Александар Вучић, као и други званичници, а грађани ће на окупљању моћи да наведу шта су за њих приоритети у развоју земље и да укажу на проблеме са којима се суочавају.
Како је најављено, биће развијена највећа застава Србије дуга више од 500 метара и широка око 10 метара.
Грађане очекују бројни садржаји, од музичког програма до технолошких атракција, а посетиоци ће моћи да виде и хуманоидне роботе који ће играти српско коло „моравац“.
Према програму, након 11 часова биће организован програм за децу – представе, интерактивни садржаји, играонице и едукативне радионице.
После 15 часова очекује се да ће кортео, који ће чинити млади, кренути ка Скупштини, а нешто пре 16 часова почеће концерти.
Предвиђено је да бајкери око 17 часова крену кроз град ка Скупштини, а да затим учесници скупа понесу велику српску тробојку ка платоу испред Скупштине.
У 18 часова почиње главни део програма, где ће окупљени моћи да виде хуманоидне роботе који играју „моравац“, а затим ће се обратити председник Србије Александар Вучић.
Вучић је раније најавио да ће грађани моћи да на папиру који добију од 15 тема заокруже по пет најважнијих које би желели да држава уради. На листићу је остављен и простор да свако напише проблеме са којима се суочава и да изнесе своје примедбе.
Председник је најавио да ће на скупу говорити о делу нових мера којима ће држава помоћи пре свега најсиромашнијима, као и о томе под којим именом ће листа СНС наступити на изборима.
tanjug.rs