Гостујући на РТС-у, Јеринић је нагласио да ће родитељи сами одлучивати да ли желе да њихова деца учествују у организованим посетама.
– Није никаква обавеза, реализује се као и све обавезе до сада и све посете у оквиру школског програма. Као данас, када ми као родитељи добијемо упут од наших професора, васпитача да ли желимо да наша деца иду на екскурзију, на неки излет, посету неком музеју – потпуно идентично функционише – родитељи се изјасне, дају своју сагласност да њихова деца желе да посете Експо пројекат, Експо манифестацију, рекао је Јеринић.
Бесплатне карте за ученике
Он је објаснио да ће организација посета бити у потпуности у надлежности Владе Србије и предузећа Експо 2027.
Према његовим речима, ученици ће добити бесплатне улазнице које ће моћи да користе од 17. маја до 25. јуна 2027. године, у периоду предвиђеном школским календаром.
Јеринић сматра да је ова манифестација јединствена прилика за најмлађе.
– Идеална прилика да током 93 дана најмлађи суграђани упознају цео свет на једном месту.
Карта остаје важећа и за индивидуалне посете
Директор Експа навео је да постоји додатна погодност за родитеље и ученике.
Ако дете не искористи улазницу током организоване школске посете, карта ће моћи да се искористи и касније у оквиру индивидуалних долазака на манифестацију.
Специјализована изложба Експо 2027 биће одржана у Београду од 15. маја до 15. августа 2027. године и очекује се да окупи учеснике из великог броја земаља, као и милионе посетилаца из Србије и света.
biz.portal.rs/nsuzivo.rs