Министар одбране Братислав Гашић обишао је данас, заједно са градоначелником Лесковца др сци. мед. Гораном Цветановићем, Гарнизонску амбуланту у овом граду.
Војска Србије уступила је део простора на спрату амбуланте Дому здравља Лесковац, чиме ће бити омогућено унапређење здравствене заштите, посебно за најмлађе суграђане.
Након завршетка процеса измештања, у тим просторијама радиће Служба за здравствену заштиту деце и школске деце, односно Дечији диспанзер. До измештања долази због предстојећих радова на доградњи и надградњи постојећег објекта диспанзера.
За реализацију овог пројекта Министарство за јавна улагања издвојиће 496 милиона динара, док ће Град Лесковац учествовати са око 172 милиона, па укупна вредност инвестиције износи близу 670 милиона динара, без урачунатог ПДВ-а.
Током реконструкције, запослени и службе Дечијег диспанзера биће привремено распоређени на две локације – у Здравствену станицу број 3 и Гарнизонску амбуланту, која се налази преко пута ове здравствене установе.
Министар Гашић је истакао да је обилазак Гарнизонске амбуланте део шире иницијативе чији је циљ реконструкција, модернизација и опремање овог објекта, како би у потпуности одговарао потребама војних осигураника са подручја Лесковца.