Министарство здравља и социјалне заштите Републике Српске позвало је грађане да поштују мере предострожности и заштите током периода врућина.
„Висока температура ваздуха може утицати на већину популације због чега се свим грађанима препоручује да што мање времена проводе на отвореном на директном сунцу, а посебно у најтоплијем периоду дана од 10 до 17 часова“, саопштило је Министарство, преноси Срна.
Како је наведено, грађанима се саветује боравак у затвореним и расхлађеним просторијама, избегавање већих физичких напора, чешће туширање млаком водом и равномерно узимање што више течности.
tanjug.rs