Лидер СПС-а на Петом одељењу Клинике за пулмологију УКЦ Србије
Министар унутрашњих послова и председник Социјалистичке партије Србије Ивица Дачић пребачен је са интензивне негде на Пето одељење Клинике за пулмологију Универзитетског клиничког центра Србије, сазнаје „Блиц“.
Министар је јуче пребачен на одељење на којем лекари настављају да брину о његовом здравственом стању.
Дачић је у болници од 25. фебруара, када је хоспитализован због обостране упале плућа. Исте вечери је интубиран и прикључен на апарате за дисање, са којих је скинут 2. марта.
Истог дана када је скинут са респиратора, министар здравља Златибор Лончар изјавио је да је здравствено стање министра унутрашњих послова и председника Социјалистичке партије Србије Ивице Дачића боље него што је било, додајући да има разлога за оптимизам, али и да се настављају мере интензивног лечења и терапије.
– Његово тренутно стање је боље него што је било, што нам даје разлог за оптимизам. Оно што је битно, да предстоји још много рада, настављају се мере интензивног лечења и примене интензивне терапије. То је оно што ћу рећи у овом моменту, а људи који га лече ће то подробније објаснити у току дана, рекао је Лончар новинарима након обиласка здравствене станице Кумодраж-1, огранка Дома здравља Вождовац.
Ивица Дачић (60), да подсетимо више година болује од дијабетеса и других придружених болести. И сам је у више наврата говорио о озбиљним здравственим проблема са којима се годинама бори. Дачић је у марту прошле године признао под каквим притиском функционише, отвореног говорећи о томе колико је презасићен и како му је, због свега, ниво шећера у крви катастрофално скочио.
Поред дијабетеса, Дачић је пре три године открио да је имао проблема са срцем.
24sedam.rs