НИС тражи нову лиценцу како би наставио редовно пословање

Foto: Tanjug/NIS

Подели:

Компанија НИС поднела је захтев за новом посебном лиценцом Канцеларије за контролу страних средстава ,,Office of Foreign Assets Control – OFAC“ при Министарству финансија Сједињених Америчких Држава, сазнаје Блиц Бизнис.

Циљ захтева је да се компанији омогући несметано обављање оперативних активности и након 16. јуна, када истиче важење претходне лиценце коју је ,,OFAC“ издао у априлу ове године.

Како наводи НИС, у захтеву је посебно истакнут значај редовног пословања компаније за стабилно снабдевање домаћег тржишта нафтом и нафтним дериватима, нарочито имајући у виду актуелна дешавања на глобалном тржишту енергената.

Компанија је такође указала на чињеницу да су преговори о промени власничке структуре у поодмаклој фази, што је један од разлога због којих је ,,OFAC“ у претходном периоду више пута продужавао важење посебне лиценце.

Подсећања ради, америчка администрација је током претходних месеци у неколико наврата одобравала привремена продужења како би НИС могао да настави са редовним пословањем док траје процес решавања питања власничке структуре.

Нова одлука ,,OFAC“-а очекује се пре истека важеће лиценце, односно до 16. јуна, а њен исход могао би да буде од значаја за даље пословање компаније и стабилност домаћег тржишта горива.

 

snagajuga.rs