Предузеће „Путеви Србије“ саопштило је да систем наплате путарине Републике Српске од данас у 9.00 часова постаје део интегрисаног система електронске наплате путарине „TOLL4ALL“, чиме је омогућено коришћење једног ТАГ уређаја на аутопутевима у РС и Србији.
– Сарадња „Путева Србије“ и „Аутопутева Републике Српске“ корисницима је омогућила да једним ТАГ уређајем несметано користе аутопутеве у Републици Србији и Републици Српској, без потребе за набавком додатних уређаја или заустављањем на наплатним станицама – наводи се у саопштењу.
Путеви Србије су објаснили да мрежа „TOLL4ALL“ сада обухвата укупно пет система наплате путарине – Србија, Република Српска, Северна Македонија, Црна Гора и Хрватска, чиме се наставља процес регионалног повезивања и унапређења мобилности грађана и привреде.
Такође, корисници „TOLL4ALL“ система тиме остварују бројне погодности, коришћење једног ТАГ уређаја у више система наплате путарине, бржи и једноставнији пролазак кроз наплатне станице без заустављања, елиминисање плаћања готовином у различитим валутама, једноставан увид у реализоване трансакције и рачуне и попусти за електронско плаћање путарине.
– Путеви Србије наставља активности на даљем ширењу интегрисаног система наплате путарине „TOLL4ALL“ са циљем да корисницима обезбеде једноставније, брже и комфорније путовање кроз регион – поручили су из тог предузећа.
24sedam.rs