У оквиру обележавања градске славе Светог цара Константина и царице Јелене, вечерас је на археолошком налазишту Медијана одржана Свечана академија поводом градске славе.

Свечана академија традиционално окупља званице и представља прилику да се кроз пригодан програм обележи празник Светог цара Константина и царице Јелене, заштитника града Ниша, изјава градоначелника Ниша, Драгослава Павловића следи у даљем тексту.

Градоначелник Ниша Драгослав Павловић честитао је грађанима градску славу Светог цара Константина и царице Јелене и поручио да је овај празник прилика за јединство, слогу и међусобно разумевање.
Уочи Свечане академије на археолошком налазишту Медијана, Павловић је истакао да су овогодишњи програми обележавања славе богатији него претходних година и да ће академија представљати круну вишедневних манифестација организованих широм града.
Он је нагласио да су Ниш ових дана посетиле бројне делегације из Русије, Бугарске, Црне Горе, Републике Српске, Северне Македоније, Кине и Грчке, што, како је навео, потврђује добре односе које град негује са побратимским и пријатељским градовима.
Према његовим речима, сарадња се не огледа само у економским односима, већ и у културним и другим областима, а присуство бројних гостију показује поштовање које ти градови имају према Нишу и његовим грађанима.
Говорећи о значају Светог цара Константина, Павловић је подсетио да је реч о једној од најзначајнијих личности у историји хришћанства, заслужној за Милански едикт и организовање Првог васељенског сабора у Никеји.
– Поносни смо што је Ниш град у коме је рођен цар Константин, један од најпознатијих Нишлија у историји – поручио је Павловић.









snagajuga.rs