Павловић: Изградићемо зелена острва на обали Нишаве

Foto: Grad Niš

Подели:

Поред планских докумената о којима је било речи другог дана 18. седнице Скупштине Града Ниша, а који се односе на развој града, градоначелник Драгослав Павловић најавио је и посебне планове за поједине делове Ниша. Један од њих је план уређења обале реке Нишаве.

– Тим планом предвиђено је формирање новог заштитног зеленог појаса на простору код стадиона ФК „Синђелић“. Дефинисаћемо могућност изградње трим-стаза и бициклистичких стаза, као и целокупно уређење тог простора како би он постао квалитетна рекреативна зона за грађане, истакао је Павловић.

Градоначелник појашњава да након усвајања планске документације следи прибављање локацијских услова и грађевинских дозвола, а потом и реализација пројекта.

– Наш циљ је да дуж обале Нишаве створимо нова зелена острва и садржаје намењене рекреацији, одмору и боравку грађана на отвореном, закључио је градоначелник Ниша Драгослав Павловић.

 

snagajuga.rs