ПАВЛОВИЋ О БОРСКОЈ УЛИЦИ: „Неће бити одсечених насеља, тражимо најбоље решење за грађане“

Foto: snagаjuga.rs

Подели:

У разматрању Просторног плана било је речи и о Борској улици где су мештани раније негодовали предложено решење. Градоначелник Ниша је истакао да нико неће бити одсечен од града.

– Када је реч о Борској улици, једно је сигурно, инфраструктурни развој Србије и Ниша мора да се настави. Развој града у великој мери зависи од реализације вишедеценијског пројекта измештања железничке пруге која данас пролази између општина Медијана и Палилула. То је деценијски сан Нишлија. Ослободиће се велики простор у граду, где ће бити изграђена нова саобраћајница и вероватно, линијски парк. Грађане ћемо питати шта желе на том простору, али је сигурно да ће тај пројекат значајно растеретити саобраћај у централним деловима града, рекао је Павловић.

На овај начин неће бити пружних прелаза на Палилулској рампи, Пиротској рампи и Трошарини, што ће знатно олакшати свакодневни живот грађана и повећати безбедност саобраћаја.

– Заједно са Министарством грађевинарства разматрали смо више могућих решења за прелаз у Борској улици. Као градоначелник не прихватам половична решења нити решења која би великом броју становника отежала саобраћајну комуникацију. Једна ствар је сигурна, пружни прелаз мора бити трајно решен и више не сме представљати опасност за грађане. Одбацили смо поједина раније решења. Тренутно се разматрају два нова модела која имају минималан утицај на свакодневни живот грађана и на постојеће објекте. Очекујем да врло брзо добијемо коначне предлоге, након чега ћемо их представити грађанима. Наш циљ је да пронађемо решење које ће бити функционално, безбедно и прихватљиво за становнике Борске улице, закључио је градоначелник Ниша који на крају поручује да грађани не морају да страхују, јер ниједно насеље неће бити одсечено од центра града.

 

snagajuga.rs