Павловић: Ове недеље важни преговори! Развијамо технолошки дистрикт на северу града

Foto: Ustupljena

Подели:

Након усвајања Просторног плана Града на недавно одржаној 18. седници нишког парламента, следи усвајање Генералног урбанистичког плана, које је планирано за септембар, најавио је Драгослав Павловић, градоначелник Ниша, гостујући у јутарњем програму ТВ Прва.

Он је прецизирао да ће кроз планове генералне регулације за свих пет општина у Нишу бити представљен развој по квартовима.

– Ниш је био град електронике и машинства. Сада бисмо волели да Ниш настави да буде град напредних технологија, као што је већ почео да буде. Изградили смо Научно-технолошки парк 1, а сада се гради и приводи крају и Научно-технолошки парк 2. Ту ће сигурно бити још педесетак компанија које ће у наредним годинама из ИТ сфере прелазити у сферу вештачке интелигенције, казао је Павловић.

Foto: Ustupljena

Градоначелник Ниша даље појашњава да град иде ка томе да, на крилима тематике коју је председник Александар Вучић донео из Кине, а то су вештачка интелигенција и роботика, има потенцијал да прихвати компаније које ће желети тиме да се баве и да се развијају на тај начин.

– То ће бити најбоље плаћена радна места, а Ниш за то има потенцијал као велики универзитетски центар. Желимо даље да развијамо тај технолошки дистрикт који се налази на северу града. У плану је и дата центар, а ми смо у комуникацији са Канцеларијом за ИТ и еУправу Владе Републике Србије. Ускоро ћемо дефинисати ту локацију. Ове недеље биће одржани преговори и идемо ка томе, рекао је Павловић.

Први човек града на Нишави истиче да се озбиљно ради на томе да Ниш у будућности има управо она радна места која ће бити боље плаћена, софистициранија и заснована на најсавременијим технологијама и технологијама будућности које постоје у свету.

– То је начин да младе породице остану да живе у нашем граду, закључио је градоначелник Ниша Драгослав Павловић у јутарњем програму ТВ Прва.

 

snagajuga.rs