Председница Народне скупштине Републике Србије Ана Брнабић састала се данас у Београду са амбасадорком Краљевине Данске у Србији Пернил Далер Кардел са којом је разговарала о предстојећој посети председнице парламента Копенхагену, која ће се догодити у четвртак.
Том приликом, Брнабић ће се састати и са краљем Данске, Фредериком Десетим, нхаводи се у саопштењу прес службе Народне скупштине. Брнабић је на састанку истакла да Србија жели да гради још ближе односе са Краљевином Данском у будућности, као и да се нада да ће њена посета бити један значајан корак у том правцу.
Као кључне области сарадње између Србије и Данске, на састанку су споменути модернизација образовања, дигитализација и зелена транзиција. На састанку је било речи и о европским интеграцијама Србије и свим реформама које Србија спроводи на том путу. Брнабић се захвалила Данској на подршци и још једном подвукла да је чланство Србије у Европској унији стратешки циљ наше земље.
tanjug.rs